Blakkwood oblečení

Číst více

LD


  • Facebook page
  • Instagram page
  • Tootoot page

Biografie

L.D. vlastním jménem Jakub Drlička je přední český rapový umělec narozen 24.11.1988. Jeho první tvorba vznikla v roce 2003 až 2004 ještě pod pseudonymem Swipe03.

V roce 2006 zakladá projekt s názvem MAAT a vydává první demo "MAAT - Recyklace". Zlomový rok přichází hned následující rok a do širšího povědomí se dostává s debutovou deskou "MAAT - Kandidáti Existence", která byla kritiky velmi kladně přijata.

Konec roku 2007 kapela MAAT dává volně ke stažení EP s názvem "MAAT - Part 3". V roce 2008 se L.D. rozhodl vydat solo desku "L.D. - E.M.O." s řadou zajímavých hostů. Nasledující roky úspěšně koncertuje po celé České Republice a sbírá zkušenosti. V roce 2010 opět přichází s deskou "MAAT - All-in". Následující rok vydává netradiční desku "MAAT - Euroflow", která je první dvojalbum v hip-hopovém žánru v České Republice.

Nejzásadnější je rok 2013, který netrpělivým posluchačům přináší album nazvané "MAAT - Ze tmy", tato deska je nejosobnější a technicky nejlepší za jeho dosavadní kariéru. Jeho osobní život mu připrvil do cesty zásadní změny, díky nímž se rozhodl na přelomu roku 2013 - 2014 vše otevřeně popsat a vydat solo EP "Alpha Omega".

​​​​​​​​​​